Otázky o odstránení vrások botulotoxínom

Obsah článku:

Odstránenie vrások

Ak ste už premýšlali nad tým, že by ste podstúpili korekciu vrások pomocou botulotoxínu, určite ste si robili prieskum odborníkov vo Vašom okolí, ktorí danú službu poskytujú a Vy im môžete dôverovať. Koniec koncov, hovoríme o Vašej tvári a Vašom vzhľade.

Možno však nebudete musieť hľadať ďalej ako vo svojej zubnej ambulnacii. Mnoho zubných lekárov v súčasnosti poskytuje ošetrenie pomocou botulotoxínu alebo kyseliny haluorónovej. Ak si kladiete otázku či môže byť lekár, ktorý sa zaoberá zubami kvalifikovaný na tento zákrok, odpoved je áno.

Faktom je, že štúdium zubného lekárstva zahŕňa oveľa viac než len samotné zuby. Zubní lekári počas 6 – ročného štúdia absolvujú rozsiahle školenia o všetkých tvárových a čeľustných oblastiach a dokonale ovládaju anatómiu hlavy a krku. Práve oni vedia v zásade najviac o Vašej tvári, od brady až po čelo.

Čo je to botulotoxín a ako funguje?

Botulotoxín je prírodná látka, ktorá sa v súčasnosti vyrába umelými postupmi pod rôznymi názvami. V estetickej medicíne sa botulotoxín stal najčastejším a najoblúbenejším prípravkom na odstránenie vrások a zmiernenie prejavov starnutia.

Botulotoxín je produktom baktérie Clostridium botulinum, ale nie je dôvod obávať sa, nakoľko sa v korektivnej medicíne botulotoxín používa tisíc-násobne zriedený a jeho aplikácia je bezpečná. Princíp spočíva v deaktivácii nervu, ktorý ovláda sval spôsobujúci vrásky. Keď následne dôjde k jeho uvoľneniu, postupne sa vrásky a línie, ktoré boli spôsobené jeho nadmerným sťahovaním, strácajú.

esteticke korekcie

Aký efekt po aplikácii botulotoxínu môžem očakávať?

Po ošetrení botulotoxínom dochádza k zmierneniu až úplnému vyhladeniu vrások v liečenej oblasti. Tieto zmeny začnete pozorovať už niekoľko dní od aplíkácie a úplné rozvinutie efektu nastane do dvoch týždňov. Efekt vydrží po prvej aplikácii cca 3-4 mesiace. Opakovaným ošetrením sa však výsledný efekt predlžuje až na 6 mesiacov a u niekoho môže pretrvávať aj 9 mesiacov.

Aké oblasti môžu byť ošetrené botulotoxínom?

Tvár

Najčastejšie sa botulotoxín používa na odstránenie vrások a liniek na čele, medzi obočím a okolo očí. Jeho aplikácia sa môže využiť aj v iných oblastiach tváre. Dôležité je pred ošetrením absolvovať konzultáciu s lekárom, ktorý určí najvhodnejšiu metódu ošetrenie práve pre Vás.

Zmiernenie potenia v podpazuší a na dlaniach

Áno, botulotoxín je výborné riešenie nadmerného potenia. Efekt ošetrenia sa začne rozvíjať do 3 dní od aplikácie, pričom dĺžka trvania efektu je individuálna od 3 mesiacov až do 1 roka.

esteticke korekcie

Je ošetrenie botulotoxínom bezpečné?

Ano, ošetrenie je bezpečné. Pacientky, ktoré sú tehotné, dojčia alebo majú neurologické choroby by liečbu nemali podstúpiť.

Aké sú nežiadúce účinky botulotoxínu?

Vedľajšie účinky liečby botulotoxínom môžu byť modriny, opuchy , začervenanie alebo citlivosť v miestach vpichov, ktoré však spontánne vymiznú v priebehu niekoľkých dní.

Odstránenie vrások v Smart Dental Clinic

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

Viac informácií, cenník a objednávkový formulár nájdete tu.
MDDr. Dana Václaviková

MDDr. Dana Václaviková

Zubná lekárka a špecialistka na estetické korekcie, Bratislava

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email