Odstránenie vrások

esteticke korekcie

Vrásky okolo očí: jemné vrásky okolo očí je možné odstrániť kyselinou hyaluronóvou, ale na výraznejšie vejárikovité vrásky okolo očí sa používá skôr botulotoxín

Nosovoperové ryhy: ide o vrásky smerujúce od kutikov úst k nosu

Vrásky okolo úst: kyselina hyalurónová sa zvyčajne používá na odstránenie vrások nad hornou perou.

Vrásky na čele: hlboké vodorovné vrásky na čele sa odstraňujú aplikáciou botulotoxínu, aplikácia kyseliny hyalurónovej by na vrásky na čele nemala dostatočný efekt

Vrásky medzi obočím: na vrásky v hornej tretine tváre sa najčastješie používa botulotoxín, pričom pri hlbších vráskach sa dá kombinovať s nezosieťovanou kyselinou hyalurónovou formou mezoterapie.

Najčastejšie sa kyselina hyalurónová používa na odstránenie vrások a na omladenie pleti u žien a mužov v strednom veku (36-65 let). Mladší pacienti majú záujem skôr o zväčšenie pier, zjemnenie jaziev po akné, prípadne chcú riešiť asymetriu a doplnenie objemu tváre.

Na začiatok je veľmi dôležité si uvedomiť, že aplikáciu kyseliny hyalurónovej by mal robiť len skúsený odborník.

U nás je Vám pred aplikáciou v rámci konzultácie s ošetrujúcim lekárom vysvetlené,  či je pre vás kyselina hyalurónová tým správnym riešením, prípadne je Vám navrhnutá iná terapia či kombinácia viacerých postupov. Prekonzultujeme Vaše očakávania a predstavy s možnosťami liečby a možnými výsledkami po aplikácii kyseliny hyalurónovej.

Následne pristupujeme k samotnému zákroku. Najprv sa na pleť nanesie lokálny anestetický krém alebo sprej. Po 20-30 minútach sa prejde k samotnej aplikácii kyseliny hyalurónovej. Prípravok na báze kyseliny hyalurónovej sa aplikuje veľmi tenkou ihlou, niekedy aj pomocou kanyly. Veľmi často sa používa viac prepáratov s rôznou koncetráciou v závislosti od požadovaného efektu.. Celé ošetrenie trvá približne 40-60 minút.

Hneď po aplikácii je dobré miesto vpichu chladiť.  Po ošetrení by sa nemalo asi 6 -10 hodín namáhať mimiku, masírovať tvár alebo miesto aplikácia stláčať.

Make-up je možné naniesť po cca 12-14 hodinách od aplikácie. Približne 2 týždne by nemalo byť podstúpené  zubné ošetrenie, kozmetické ošetrenie alebo masáž. Asi týžden je potrebné vyhýbať sa soláriu, saune, slnečnému žiareniu alebo extrémnemu chladu. 

  • pre tehotné a kojace ženy
  • u pacientov s poruchou zrážanlivosti krvi alebo ak užívate lieky na riedenie krvi
  • pri zápalovom ochorení kože (akné, ekzém, herpes, atd.)
  • u pacientov so sklonom k tvorbe keloidných jaziev
  • v prípade užívania immunosupresív a u autoimunitných ochorení

Po aplikácii kyseliny hyalurónovej môžu vzniknúť malé modriny, začervenanie a veľmi ojedinelo aj opuchy. Tieto príznaky však v priebehu niekoľkých dní odznejú.  Pokiaľ miesto vpichu chladíte, opuchy vo väčšine prípadov vôbec nehrozia.

Na kyselinu hyalurónovú sa alergia vyskytnúť nemože, nakoľko ide o telu prirodzenú látku. Môže sa však objaviť reakcia na látku, ktorá je súčasťou aplikovaného preparátu (anestetikum, vitamíny, atď.)

Objavujú sa v prípade nerovnomernej aplikácie kyseliny hyalurónovej. V prípade, že k ich vzniku dôjde, je možné materiál rozpustiť. Hlavne z tohto dôvodu sa u nás na klinike snažíme o čo najprirodzenejší efekt a volíme radšej jemnejšie výplne, prípadne odporúčame doplniť materiál až na ďalšom stretnutí.

Neváhajte a objednajte sa ešte dnes!